Reklam
Reklam
Ahmet Güneş

Ahmet Güneş

info@dohas.org

Haklı bir sitem...

10 Ekim 2019 - 11:02


Gönüllü hayvan severler kendi imkanları ile gece gündüz demeden, imkanlar doğrultusunda köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak gezerek aman aç kalmasınlar, aman bu günde doysunlar diye kendi hayatlarından ödün vererek sokaktaki, kırsaldaki canlar için mücadele verip yemek, mama ulaştırmaya çalışıyor. Tam bir haftadır köylere gidemediğimizi, çevre bölgedeki canların aç kalması düşünmeden edemiyoruz. Peki siz bu konuda neler yapıyorsunuz. 

Mama yerine kuru ekmek bile yiyen canlar için ne yapıyorsunuz. Çok birşey istemiyoruz canlar doysun, beraber mutlu olalım. Besleme yapılan bölgelerde gönüllü kimseler yok. Köy kısımlarında hayvanar sokaklara terk ediliyor. Özellikle kısırlaştırmanın olmadığı köylerde sayı her geçen gün artıyor. 

Belediyeler eksik kadro, yetersiz eleman, sınırlı imkanlar ile merkez bölgelerdeki popülasyonu sağlamaya çalışırken aç kalan yüzlerce cana ulaşmak için var gücümüzle çalışırken ne bir araç desteği ne bir mama desteği göremiyoruz. Çorlu'da bu kadar hayvansever varken herkesin tek bir noktaya odaklanmasını anlamıyorum. 

Çorlu halkı ve köylülerimiz bu konuda çok fazla duyarsızlar. Köy hayatından mahalle statüsüne geçen bölgelerde ne yazık ki halkımız tezek kokusu ile yaşarken bu gün kediden, köpekten rahatsızlıklarını dile getirerek her türlü şiddeti uyguluyorlar. Ne çabuk unuttuk geçmişi... 

Yaşam mücadelesi veren canlara yaşam alanı bile bırakmadığımız bölgelerde besleme yapan gönüllüler hoş karşılaşmayı bırakın neredeyse taşla sopa ile kovanmak isteniyor. 

DOHAS ve gönüllü arkadaşlarımız için var olan imkanlarımız ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Satın alma sahiplen diyerek güçten düşmüş bakıma muhtaç olan canlara yuva aramaya devam edeceğiz. 

Eziyet gören, masumların haklarını savunmaya devam edeceğiz. Mevcut yasanın yetersizliği nedeniyle elimizin kolumuzun bağlı olduğunu düşünenlerle zıt kutuplarda mücadelemizi sürdüreceğiz. 

Ormanlara, terk edilmiş insanın gitmekte zorlandığı alanlara atılan köpekler için savaşmaya devam edeceğiz. 

Yolumuza çıkan engellerde yılmamayı öğreneli çok oldu. Bizler Hayvansever değil her birimiz yaşam hakkı savunucusuyuz. Ve her gün sayımız gittikçe artıyor. 

Nefes alan her canlının yaşam hakkı olduğunu biliyor ve saygı duyuyoruz. 

Toplumun en zayıf halkası olan hayvanlar görmezden gelinemez. Bu haklı mücadelemize destek olmak sizin elinizde. 

Saygılarımla...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum