Reklam
Reklam
Ahmet Güneş

Ahmet Güneş

info@dohas.org

Bir kez daha anladım ki sokak köpeğinin hiç bir değeri yokmuş...

30 Eylül 2019 - 17:55

Haber değeri taşıyabilmesi için bile Meclis üyesi olması gerekiyormuş...

Köpek ötenazi yapılmış zaten operasyonda yapılamayacaktı.
Tek düşündüğüm nokta, 2 kez mi 3 kez mi üzerinden geçmiş...

Bir can daha kurtuldu.

Merak ediyorum acaba, ablalarımız koşup mahalleyi bir birine katmasaydı da kendi başına aracına atıp köpeği veteriner veteriner gezdirir miydi...

Neyse uzatmadan şunu söyleyeyim, yaşasaydı belki farklı düşünürdüm, ancak ölen bir can var ve ortada bir kaza var, her ne olursa olsun bu canın hakkını birisi aramalı, bizde bu hakkımızı kullanıyoruz. Kimseyi karalamak değil niyetimiz. Kimse hakkında bir linç kampanyası düzenlemedik. Olan neyse onu yazdık. Defalarca üzerinden geçilen bir can var ortada.

Kaldırımda oturan bir çocukta olabilirdi.

Fotoğrafta Çilli'yi görüyorsunuz. Ufak tefek bir köpek değil. Cüsseli 50 kilo ağırlığında yıllardır o mahallede yaşayan bir can. Bir dosttu.

Yorumu size bırakıyorum. Şimdi Tarafsızlığınızı konuşturabilirsiniz. İsterseniz Belediye Meclis üyesini savunun, isterseniz köpeği.

Bizde biliyoruz ölen bir can tekrar geri gelmeyecek ancak onun anısına ve hatıralarına saygımız var. Her kazada olduğu gibi bu kazada da bir suç ve suçlu var. Ölen bir köpek gözü ile bakıyor olabilirsiniz. Bizler ölen bir canlıydı gözü ile bakıyoruz.

Trafikte her gün onlarca canımız ölüp yitiyor. Cezasız kalan var kalmayan var. Ne yapalım cezasız kalsın diye bizde mi susalım...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum