Reklam
Reklam
Yıldıray Arıcı

Yıldıray Arıcı

Yıldıray Arıcı Kimdir?

1979 yılında Çorlu'da doğan Yıldıray Arıcı, ilk ve orta öğrenimini Çorlu'da, lise öğrenimini ise Tekirdağ Lisesi'nde tamamladı. Ardından Doğu Akdeniz Üniversitesinde Turizm Otel İşletmeciliği bölümünde lisans eğitimini aldı.Üniversite öğreniminin ardından Çorlu'da ticaret hayatına atılan Arıcı; eğitim sektöründe faaliyet göstermenin yanında aile mesleği olarak da çiftçilik yapmaktadır.
SHP İlçe Başkanı bir babanın oğlu olması dolayısıyla siyasete yakın bir hayat sürdü. Siyasi yaşamında en büyük atılımı 2015 yılında CHP Çorlu İlçe Başkanı olarak yaptı.
2016 Nisan'da ayrıldığı ilçe başkanlığından bir yıl sonra 2017 Kasım ayındaki İlçe kongresinde büyük bir destekle tekrar ilçe başkanı olarak seçildi.
İki dönem Çorlu Belediyesi CHP Meclis Grup Başkanı olarak görev yaptıktan sonra Yerel Yönetimlerde başarılı çalışmalara imza atma iddiasıyla örgütün ve kamuoyunun takdirini kazanan Arıcı, partisinin seçim takvimi çerçevesinde Çorlu Belediye Başkan Aday Adayı olması sebebiyle ilçe başkanlığı görevinden ayrıldı.
Evli ve bir kız çocuğu babası olan Arıcı; iki yabancı dil bilmektedir.