Reklam
Reklam

Tekirdağ Çok yüksek Riskli İller Arasına Girdi

Sağlık Bakanlığı yeni 'Türkiye enfeksiyon Risk Haritası' paylaştı. Bu kapsamda Tekirdağ çok yüksek riskli iller arasında 'kırmızı' renkte yer aldı.

Tekirdağ Çok yüksek Riskli İller Arasına Girdi
Editör: Çorlu Haber
06 Mart 2021 - 16:53
Reklam
Sağlık Bakanı Koca, 27 Şubat-5 Mart haftasında illere göre 100 bin nüfusa düşen COVID-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Güncel haritaya göre Tekirdağ çok yüksek riskli iller arasına girdi. 
Bakan koca paylaşımında, "Kontrollü normalleşme için illerimizin 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir. Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli" dedi. 
Tekirdağ'da her 100 bin kişide 85,55 olan vaka 111,19'a çıktı.
TEKİRDAĞ'A YASAKLAR GELECEK Mİ?
Kontrollü Normalleşme kapsamında risk haritası iki haftada bir koronavirüs vaka sayılarına göre güncellenecek ve iller risk gruplarına göre yeniden şekillenecek. Kısıtlamalar da buna göre karar verilecek. Tekirdağ'a yeniden yasakların gelmesi ile ilgili henüz yetkililerden açıklama gelmedi.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hasip
  1 ay önce
  Gerçekten hala buna inanan var mı, bütün hastaneler boş, sağlıkçıyım, sirkülasyon yok, nasıl riskli gruptan çok riskliye geçiyor anlamıyorum. Bu vakalara nerde test yapıldı çok garip
 • Ahmet
  1 ay önce
  Hala bunlara inanan varmı