Reklam
Reklam

Çorlu'da Pes Dedirten Görüntü!

Rahim Taşkın/Ünzüle Coşkun (Çorlu Haber) - Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yeni hizmet vermeye başlayan ‘Martı’ isimli elektrikli scooter’lar kısa sürede kullanımı yaygınlaştı. Güvenliği sık sık tartışma konusu olan elektrikli scooter’ları  2 kişi kullanan vatandaşlar, hem kendilerini hem de diğer vatandaşları tehlikeye atıyor.

Çorlu'da Pes Dedirten Görüntü!
Editör: Çorlu Haber
05 Kasım 2020 - 10:35

Türkiye’nin birçok ilinde, alternatif ulaşım aracı olarak sıkça tercih edilmeye başlanan elektrikli scooter’lar Çorlu’da da geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başladı. Elektrikli scooter’ların yanlış kullanımı tehlikelere yol açıyor. Çorlu’da tek kişinin binmesi gereken scooter’lara çoğu zaman birden fazla kişinin bindiği görüldü. Bu nedenle, bazı vatandaşlar trafiği tehlikeye soktukları gerekçesiyle scooter kullanıcılarına tepki gösterdi.
KENDİ CANLARINI HİÇE ATIYORLAR
Vatandaşlardan Taner K., “Çorlumuzda yeni hizmet vermeye başlayan elektrikli scooter’ları bende gördüm. Birçok kişinin 2 kişi olarak bindiği scooter’lara herkes kasksız bir şekilde biniyor. Kullanıcılar önce kendi canlarını tehlikeye atıyor, sonra sürücüleri ve yayaları. İnsanlar hızlı ulaşım ihtiyaçlarını bununla karşılıyorlar. Aslında güzel bir şey, teknolojik olarak da çok mantıklı. Avrupa’da da insanlar bunu sıklıkla tercih ediyorlar. Ancak tabii ki kurallarına uyup binmek gerekiyor. Bizde kurallara uyulmuyor” dedi.
PANDEMİ DÖNEMİNDE KULLANIMI DOĞRU MU?
Pandemi döneminde kullanımı endişelendiriyor diyerek sözlerine devam eden Taner K., “Bir konu daha var ki o da çok önemli. Bunlar sürekli farklı kişiler tarafından kullanılıyor. Günde birçok kişi bunları kullanıyor. Sanıyorum ki temizlikleri de yapılmıyor. Şu pandemi döneminde, birçok kişinin elinin değdiği bir ulaşım aracını kullanmak çok tehlikeli. İki kişi binilmesi bir yana, işin bir de bu boyutu var” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Edis Sarısakal
  2 hafta önce
  3 kişi binen gördüm. santral den havuzlara doğru inen, yaptırım kesinlikle gelmeli.
 • Sami Demir
  4 hafta önce
  çift kullanların hepsi erkek ibne mi lan yoksa bunlar
 • Gamze yaman
  4 hafta önce
  İstanbulda da çok sık kullanılıyor kask takan görmedim
 • Emre
  4 hafta önce
  Yurt disindada 2 kişi olarak yollarda suruyolar nolnus abartmayın herşeyi
 • Gürcan Mutlu
  4 hafta önce
  Emre Bey her şeyi yurt dışı ile kıyaslamayın..!!! Ikisi aynı şey değil. Yurt Dışında ki skutırların Kalitesi ile Buradakilerin Kalitesi başkadır. Aynı şekilde insanların da öyle..
 • Orta direk
  4 hafta önce
  Şimdilik insaflı davranmışlar daha alışma tanışma Faslı ilerki günlerde üç kişi hatta ailece beş kişi binenleride görebiliriz bayramda martıyla memlekete giden hatta fabrikalara servis çeken bile olur
 • Doğan can
  4 hafta önce
  2 kişi binenlere ceza kesilsin virüs açısından baktıgımızdada otobüsler taksiler bunlardan daha tehlikeli binmeden önce ve bindikten sonra kendimizi izole ettiğimizde çok sağlıklı ve güvenilir olduğunu düşünüyorum bence çorlumuz için çok güzel bi uygulama teşekkürler #AHMETSARIKURT BAŞKANIMIZ