Reklam
Reklam

Çorlu Belediyesi Meclis Toplantısında Alınan Kararlar

Çorlu Belediyesi 2021 yılı nisan ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.  

Çorlu Belediyesi Meclis Toplantısında Alınan Kararlar
Editör: Çorlu Haber
07 Nisan 2021 - 18:26
Reklam
Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda Çorlu Belediye Başkan Vekili Adnan Kum başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce 1 ek gündem maddesinin Meclis gündemine alınması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
 
Nisan ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu,
- Meclis 1. Başkan Vekili Hasan Toprak, 2. Başkan Vekili ise Kemal Ergin seçildi.
- Meclis kâtip üyeliklerine Oya Asıl Güney ve Vijdan Yılmaz asil üye seçilirken Adviye İşbuyuran ve Muhammet Emin Gülbaba yedek üyeliğe seçildi.
- Encümen üyeliklerine Turgay Kumlu, Oya Asıl Güney ve Engin Akın seçildi.
- İmar Komisyonu üyeliklerine Kemal Ergin, Cihan Kaygusuzoğlu, Bilgehan Çağlar, Mustafa Eryılmaz ve Vijdan Yılmaz oy birliğiyle seçildi.
- Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Öner Tekin, Değer Kara, Adviye İşbuyuran, İsmail Güleroğlu ve Ateş Akdere oy birliğiyle seçildi.
- İçişleri Komisyonu üyeliklerine Oya Asıl Güney, Fahri Sangdıç, Hatice Temel, Muhammet Emin Gülbaba ve Cüneyt Ergün oy birliğiyle seçildi.
- Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerine İsmail Akar, Mert Yılmaz, Hatice Temel, Bilgin İnceoğlu ve Medet Çağlayan Erel oy birliğiyle seçildi.
- Ulaşım Komisyonu üyeliklerine Sait Ali Küçük, Erdinç Özkan, Güner Çetin, Gökhan Tunalı ve Cüneyt Ergün oy birliğiyle seçildi.
- Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeliklerine Muzaffer Birdal, Alev Türk, Bilun Karaevli Ertok, Nazmi Yamanoğlu ve Medet Çağlayan Erel oy birliğiyle seçildi.
- Kadın Dayanışma ve Destekleme Komisyonu üyeliklerine Bilun Karaevli Ertok, Adviye İşbuyuran ve Vijdan Yılmaz oy birliğiyle seçildi.
- Sosyal Etkinlikler ve STK’lar Komisyonu üyeliklerine Mert Yılmaz, İsmail Akar, Muzaffer Birdal, Şükrü Erhal ve Polat Türkoğlu oy birliğiyle seçildi.
- Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonu üyeliklerine Mert Yılmaz, Engin Akın, Kemal Ergin, Sıtkı Ercan ve Polat Türkoğlu oy birliğiyle seçildi.
- Denetim Komisyonu Raporu, Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından okunarak Meclis’in bilgisine sunuldu.
- 2020 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.
- Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı’na tahsisi yapılan Yenice Mahallesi karakol hizmet binasının tahsis işleminin ortadan kaldırılması konusu oy birliği ile kabul edildi.
- Çorlu Kalesi için maddi ve teknik destek sağlanması hakkında Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a protokol yapma yetkisi verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
- 15-17 Yaş Yıldız Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
- Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliğinin görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
- Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliğinin görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
- Sosyal Yardımlar Yönetmeliğinin görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada toplanan İçişleri Komisyonu’nun aldığı yönetmelik kararı oy birliğiyle kabul edildi.
- Yağmur Suyu Toplama Deposu konusunun görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
- İçişleri Komisyonu ile Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nun birlikte hazırladığı Yaşayan Sokaklar projesine dair rapor oy birliği ile kabul edildi.
- Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporları Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından Meclis’e okundu ve tek tek oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.
- İmar planı değişiklik talepleri görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
- İmar Komisyonu raporları Meclis Üyesi Kemal Ergin tarafından Meclis’e okundu ve tek tek oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.
- Ek gündem maddesi olarak Meclis'e sunulan mahkeme kararı ile Meclis tarafından daha önce alınan kararın iptali oy birliğiyle kabul edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum