Reklam
Reklam
Yeliz Yeşil

Yeliz Yeşil

Yeliz Yeşil
yelizyesil@trakya.edu.tr

ÜNLÜ KİŞİSEL GELİŞİM YAZARI LOUİSE HAY'İN SÖZLERİNİ YORUMLAMAK (II.BÖLÜM)

02 Mayıs 2021 - 11:35

      Bu yazımda da ünlü kişisel gelişim yazarı Louise Hay'in kitaplarından insan hayatına dokunan cümleleri alıp yorumlamaya devam edeceğim, tabii herkes kendine göre farklı yorumlamalar yapabilir.          
     Louise Hay'in sözlerinden birkaçını ele alalım: "Öğrenmem gereken her şey doğru zamanda karşıma çıkmaktadır". "Başka birine benzemeye çalışmak ruhumuzu kurutmak demektir". "Kalplerimizde yaptığımız şeyin çok önemli olduğunu biliyorum ve her güne kalbimi dinleyerek başlıyorum. Korktuğum zamanlarda kalbimi aralıyorum ve sevginin korkularımı silip götürmesini bekliyorum" (kaynak: https://www.unutulmayansozler.com/). 
Louise Hay'in ilgili sözlerini incelediğimizde; Louise Hay birşeyi başarmak için kalben inanmak ve kendimize inanmamız gerektiğini, korkularımızı yenmek için hayallerimize ve umutlarımıza sarılmamızın önemli olduğunu ve içimizdeki sevgiyle hayata olumlu bakabileceğimizi ve her zaman hayata olumlu bakmaktan vazgeçmememiz gerektiğini vurgulamaktadır. 
       Louise Hay "Öğrenmem gereken her şey doğru zamanda karşıma çıkmaktadır" derken herşeyin bir zamanı olduğunu  ve sabretmek gerektiğini kanımca vurgulamaktadır. 
      Başka birine benzemeye çalışılmaması gerektiğini vurgularken ise; herkesin kendi olduğu gibi hareket etmesi gerektiği, içinizdeki gücün sizi destekleyeceğini ve buna inanmanız gerektiğini kanımca belirtmektedir.Kısacası içinizdeki gücün farkına varın ve öyle hareket edin, korkularınızı yenmek sizin elinizdedir...
    Aşağıda öğrencim Tuğba Yaman'ın youtube  kanalında yayınlanan öğrencilerimle videolarımız vardır:

https://www.youtube.com/watch?v=Yul612OED3w

https://www.youtube.com/watch?v=rn50-BbBPzE

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum