Reklam
Reklam
Rahim Taşkın

Rahim Taşkın

Rahim Taşkın

Siz Ne Kadar Doğrusunuz ?

24 Eylül 2019 - 21:59

Son zamanlarda herkesin dilinde ‘Bankamatik Memuru’ kelimesi
CHP’nin İstanbul seçimlerini kazanmasıyla aslında herkesin diline dolandı hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 60 bine yakın bankamatik memuru olduğu iddia edildi.
Peki bu bankamatik memurları sadece AK Partili belediyelerde mi mevcut? CHP’de İşe alınan partililerden kaç tanesini görevlerini layığı ile yerine getiriyor?
Kendi bölgemize Tekirdağ’ımıza bir bakalım…
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile mevcut 11 ilçe belediyelerinde kaç tane personel mevcut ve bu personellerden kaç tanesi aktif olarak çalışıyor?
Seçim zamanlarında işe alınanlar şuan nerede kaç tanesini çalışma saatlerinde görev yerlerinde bulabiliriz?
Herkes birbirini eleştiriyor ama aynı şeyleri yapıyor neden mi? Çünkü siyaset olduğu zaman çıkarlar işin içerisine giriyor?
Ankara’da bir tanıdığın olacak sözü de aslında buradan geliyor. Ankara’da üst düzey bir tanıdığın varsa zamanında hele çantasını taşımışlığın olursa o günden bu güne bir bakarsın hoop müdür olmuşsun…
Vasfın, okuduğun okulun bölümün hiç önemli değil hatta ülkemizde diplomanın önemi yok.
Mektepliysen seni gazeteci saymazlar, mektepliysen seni mühendis saymazlar, mektepliysen işte mektebe gerek yok ilk okulu bile okumasan gazetecisin, mühendise gerek yok inşaatta çalıştıysan betonu tuğlayı biliyorsan mühendislere taş çıkan müteahhit olursun…
Biraz ağzın laf yaparsa partide sevdirirsen kendini birde partin seçilirse bölgende iktidar olursa sırtın yere gelmez. İşte Tekirdağ’da da durum böyle…
11 ilçemiz ve büyükşehrimiz var kaç personelimiz var 5 bin mi kaç tanesi çalışarak hakkını alıyor ya da kaç tanesi maaşını gezerek alıyor yani bankamatik memurluğu yapıyor.
Birilerini eleştirirken aynanın karşısına geçin ve deyin kendinize ‘ben ne kadar doğruyum?’ doğru iseniz eleştirin ama değilseniz… Neyse işte….  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum