Reklam
Reklam

Vali Yıldırım, "Tekirdağ'da Korkmayı Gerektirecek Bir Durum Yok"

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç ile kent merkezindeki denetimlere katılarak vatandaşlarla sohbet etti.

Vali Yıldırım, "Tekirdağ'da Korkmayı Gerektirecek Bir Durum Yok"
Editör: Çorlu Haber
17 Eylül 2020 - 16:12
Reklam

Otogarda firma yetkililerini ziyaret eden Vali Yıldırım, çalışanlar ile yolcuları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.
Vali Yıldırım, gazetecilere, HES kodu olmadan vatandaşlara bilet kesilmediğini ve herkesin kurallara uyduğunu söyledi.
Tekirdağ'da korkmayı gerektirecek bir durumun bulunmadığını belirten Yıldırım, şöyle konuştu, "Böyle olması insanların rehavete kapılmaları anlamına da gelmesin. Tekirdağ'da kurallara uyulduğu için korkacak bir durum yok. Bu dikkati devam ettirmemiz lazım. Örnek iller listesindeki yerimizi korumalıyız. Maske mesafe kurallarına dikkat ettikçe sayıları azaltacağız. Hastanelerimizde yoğun bir hasta durumu söz konusu değil. Tekirdağ'da izolasyonda olması gerekirken dışarıda olan 6 kişi yurda yerleştirildi. Bunlar çok yüksek rakamlar değil. Karantinada kalacak yeri olmayan, evleri müsait olmayan, dışarıdan gelen vatandaşları da yurtlarda misafir ediyoruz."
Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürü Hacı Bayram Zengin de Tekirdağ'da yoğun bakım yataklarının yüzde 47'sinin boş olduğunu vurgulayarak, "Bu sayı zaman zaman değişiyor. Yoğun bakımlarda yatan hastaların içerisinde farklı hastalık veya kazalardan dolayı da yatanlar var. Dün açıklanan yoğun bakımlardaki yüzde 65'lik doluluk oranı var ama hepsi korona hastası değil. Farklı illerden de hasta olması nedeniyle yoğun bakımlardaki hasta sayısı yüksek." ifadelerini kullandı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum