Reklam
Reklam

Trakya'ya Şehit Ateşi Düştü

Irak'ın kuzeyinde 'Pençe-Kaplan' Harekat bölgesinde askeri aracın devrilmesi sonucu Piyade Yarbay Rasim Sayan ile Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç şehit ateşi düştü. Şehit Yarbay Rasim Sayın'ın Edirne'nin Havsa ilçesinden olduğu belirtildi

Trakya'ya Şehit Ateşi Düştü
Editör: Çorlu Haber
18 Kasım 2020 - 23:37

Irak'ın kuzeyinde 'Pençe-Kaplan' Harekat bölgesinde meydana gelen araç kazasında şehit olan, Personel Yarbay Rasim Sayın ve Ulaştırma Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç için Şırnak'ta 23'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'nda tören düzenlendi.
23. Piyade Tümen Komutanlığındaki törende, şehit Piyade Yarbay Rasim Sayan ve Uzman Çavuş Mehmet Sinan Kılıç’ın Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, şehitlerin öz geçmişi okundu ve dua edildi.
Şehit Sayan ve Kılıç'ın naaşları, helallik alınmasının ardından silah arkadaşlarının omuzlarında ambulansa kadar taşındı. Şehitlerden Sayan'ın cenazesi, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'ndan uçakla Edirne'ye, Kılıç'ın da Şanlıurfa’ya gönderildi.
Şehitlerimizden Piyade Yarbay Rasim Sayın'ın Edirne'nin Havsa ilçesine bağlı Yolgeldi köyünden olduğu belirtildi. Şehit Yarbay yarın öğlen namazına mütakip Havsa  Yolageldi köyünde son yolculuğuna uğurlanacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum