Reklam
Reklam

'TESKİ' Yok, 'İSKİ' Var!

Rahmican Çalışkan (Çorlu Haber) - Çorlu’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait rögar kapakları dikkat çekiyor.

'TESKİ' Yok, 'İSKİ' Var!
Editör: Çorlu Haber
21 Kasım 2020 - 11:01

Çorlu’nun bazı cadde ve sokaklarda bulunan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, yani kısa adıyla “İSKİ” yazılı rögar kapakları birçok soruyu da beraberinde getirdi. Cadde de yürüyen vatandaşlar, “İSKİ” yazılı rögar kapaklarını görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Salih Omurtak Caddesi üzerinde, Kitap Kafe’nin karşısındaki noktada “İstanbul Büyükşehir Belediyesi” yazılı rögar kapaklarını görenler, Tekirdağ’da İSKİ’nin ne işi var? Bu rögar kapakları nereden geliyor?” sorusunu yöneltti.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Merve İnceoğlu
  1 hafta önce
  Zafer mahallesi Cumhuriyet bulvarı mevkiinde oturuyorum. Burada her yağmur yağdığında yollar dereye dönüşüyor karşıya geçmek için en az bileklerinize kadar suya gömülmeniz gerekiyor. Arabalar ne kadar hassas davranmaya çalışsa da kaldırımda yürürken tepeden tırnağa boy abdesti almaktan kurtul***ıyorsunuz. Üstelik burası aynı z***anda bir okul yolu ve okula gidip gelirken yaşadığımız mağduriyeti anlatm***a gerek bile yok. 35 yıl İstanbul'da yaşadım, yağmur yağdığında bir kere bile ayakkabimin içine su girdiğini bilmem. Burası işlek de bir yol, Çorlu belediyesi bunu nasıl görmüyor! Çorlu belediyesi ne yapıyor!
 • Merve
  1 hafta önce
  Zafer mahallesi, Cumhuriyet bulvarı mevkiinde oturuyorum. Buraya İstanbul'dan yeni taşındım. Burada yağmur yağdığı z***an yollar dereye dönüşüyor, karşıya geçmek için en az ayak bileklerinize kadar suya gömülmeniz gerekiyor.. belki suyun az olduğu bir yer bulur üzerinden atlarım derseniz boşuna çabal***ayın, km.lerce yürüsenizde öyle bir yer yok! Sadece ayaklarınızın suya gömülesi ile de kalmıyorsunuz; yoldan geçen arabalar ne kadar itinalı davransalar da kaldırımda yürürken tepeden tırnağa boy abdesti almaktan kurtul***ıyorsunuz ! 35 yıl İstanbul'da yaşadım; şiddeti ne olursa olsun, yağmur yağdığında bir kere bile ayakkabimin içine su girdiğini bilmem. Alt yapı çalışması önemli, burası işlek bir cadde ve de çocuğumun okul yolu. Okul çıkışında nasıl mağdur olduğumuzu ve yaşadığım şoku anlatm*** mümkün değil. Nerede bu Çorlu Belediyesi !!!