Reklam
Reklam

Tekirdağ'ın 7 Günlük Vaka Sayısı Açıklandı

Rahim Taşkın/Ünzüle Coşkun (Çorlu Haber) – Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Tekirdağ’ın 7 günlük koronavirüs vaka sayısını açıkladı.

Tekirdağ'ın 7 Günlük Vaka Sayısı Açıklandı
Editör: Çorlu Haber
16 Şubat 2021 - 00:25
Geçtiğimiz hafta yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca haftalar sonra ilk kez kameralar karşısına geçmiş ve birbirinden önemli açıklamalarda bulunmuştu.  Bundan sonra illerin 7 günlük vaka ortalamaları da anlık olarak paylaşılacak. Yaşadıkları yerlerdeki korona virüs vaka sayısını merak edenler açıklanan 7 günlük ortalama vaka sayısı ile bilgilenebilecek.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Son basın toplantımızda illerimizdeki  vaka sayısını paylaşacağımızı belirtmiştim. Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz” dedi.  Sağlık Bakanı Bakan Koca il il vaka sayılarını açıkladı. Yayınlanan tabloya göre son bir haftada her 100 bin kişide kaç kişinin coronavirüse yakalandığı il il açıklandı. Buna göre Tekirdağ’da 7 günlük koronavirüs vaka oranı her 100 bin kişide 55,37 olarak açıklandı.
Yerinde karar dönemi ile illerin 7 günlük (haftalık) koronavirüs vaka ortalaması verilecek. Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'la ilgili "https://covid19.saglik.gov.tr/" adresli bilgilendirme sayfasından verileri kamuoyuna duyuracak.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum