Reklam
Reklam

Tekirdağ'da Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Var Mı? İşte Cevabı...

Kabine toplantısının ardından yeni koronavirüs kararları açıklandı. Tekirdağlı vatandaşlar ”Tekirdağ'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Kafe ve restoranlar açık mı?” gibi soruların cevaplarını araştırıyor. Peki Tekirdağ kırmızı mı oldu? Cumartesi yasak olacak mı? İşte merak edilen sorunların cevapları...

Tekirdağ'da Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Var Mı? İşte Cevabı...
Editör: Çorlu Haber
02 Nisan 2021 - 13:14
Reklam
Tekirdağ'da yasaklar geri döndü. Tekirdağ yeni risk haritası içerisinde çok yüksek riskli iller arasında, kırmızı kategoride bulunuyor.
Çok yüksek risk grubunda yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma günü saat 21.00'de başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00'te bitecek şekilde uygulanacak. 

KIRMIZI KATEGORİDE YER ALAN İLLER
İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecek, Kütahya, Eskişehir, Düzce, Bolu, Antalya, Konya, Isparta, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Sinop, Amasya, Tokat, Samsun, Sivas, Ordu, Malatya, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Giresun, Rize, Erzurum, Artvin, Ardahan, Iğdır, Zonguldak, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt
TURUNCU KATEGORİ
Denizli, Burdur, Manisa, Afyonkarahisar, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Tunceli, Bingöl, Ağrı, Kars, Kırşehir
SARI KATEGORİ
Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Uşak
MAVİ KATEGORİ
Şırnak
YASAKLARDA AÇIK OLACAK YERLER
* Uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında daha önce illere gönderilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesinde” yer alan istisna/muafiyetler ile sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat edilmesine dair usul ve esasların uygulanmasına aynı şekilde devam edilecek.
* Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre Cumartesi ve/veya Pazar günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.
* Cumartesi/ Pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.
* Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri Cumartesi ve/ veya Pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.
* Online sipariş firmaları da Cumartesi ve / veya Pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum