Reklam
Reklam

Tekirdağ'da Çevreyi Kirleten 120 Tesise Milyonlarca Lira Ceza Yazıldı

Tekirdağ'da 2020 yılındaki denetimlerde Çevre Kanunu'na aykırı faaliyette bulunduğu tespit edilen 120 tesise toplam 10 milyon 283 bin lira ceza uygulandığı bildirildi.

Tekirdağ'da Çevreyi Kirleten 120 Tesise Milyonlarca Lira Ceza Yazıldı
Editör: Çorlu Haber
07 Ocak 2021 - 15:00
Reklam

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 2020 yılında sektörden kaynaklanan muhtemel kirleticiler ve çevre mevzuatı kapsamında sağlanması gereken standartlar bir arada ele alınarak, çevre denetim faaliyetleri gerçekleştirildi.
Çevre kirliliğinin önlenmesine yönelik bin 320 denetim yapıldı.
Denetimler sonucu 120 tesisin Çevre Kanunu'na aykırı faaliyette bulunduğu tespit edilerek, bu tesislere toplam 10 milyon 283 bin lira idari ceza yazıldı, 14 tesis için de faaliyet durdurma kararı verildi. 
2021 yılında ani ve planlı denetimlerin yapılacağı, çevreyi kirlettiği tespit edilen işletmelere 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında yaptırım uygulanmaya devam edileceği belirtildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakkı Açıkgöz
    1 hafta önce
    Çevre şehircilik müdürlüğünü tebrik ederim. Bide büyükşehir (teski) hizmetlerine dahil olan Süleymanpaşa Altınova gorky otel önündeki dereden denize akan pisligede çare bulurlarsa yada büyükşehiri uyarirlarsa iyi olur. Sayın Cumhurbaşkanımizin tekirdağdaki kentsel dönüşüm için yeni onaylanmış olduğu bölge içersinde kalıyor. Hükümet üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapıyor buyuksehiride gorelim