Reklam
Reklam

Radyo Gündem 2021 Yılını "Güçlü Kadın Yılı" İlan Etti

Uzun Yıllardır bölgemizde faaliyet gösteren 92.8 frekansından yayın yapan Radyo Gündem 2021 yılını “Güçlü Kadın Yılı” İlan etti.

Radyo Gündem 2021 Yılını "Güçlü Kadın Yılı" İlan Etti
Editör: Çorlu Haber
09 Ocak 2021 - 18:40
Konu ile ilgili yazılı bir açıklama gönderen 92.8 Radyo Gündem imtiyaz sahibi Burcu Adıgüzel “Ne yazık ki, her gün kadın şiddeti ile ilgili haberlerle güne başlıyoruz. Sadece o an sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak, üzüntümüzü dile getiriyor ve yaşamımıza devam ediyoruz. Sorunun kaynağına baktığınızda ise bir çok nedenin yanı sıra  yalnız kalmış, kendini güçsüz gören ,gücünün farkında olmayan kadınların, kaderine razı olması gibi durumların varlığı da bizim böyle bir fikri geliştirmemizde etken oldu. Aralık ayında almış olduğumuz karar ile 2021 Yılını  “Güçlü Kadın Yılı” ilan ederek programlarımıza başladık. Her Cuma günü saat 16:00’da Aysel Güneş’in hazırlayıp sunduğu Üçüncügöz programında “bir kadın, bir hikaye” bölümünde hikayesi olan güçlü kadınları konuk ediyor, kendini yalnız ve güçsüz hisseden kadınlara pencere olmaya çalışıyoruz. Bir yerlerde bizleri dinleyen çaresiz kadınlarımızın, kendinden bir şeyler bularak, “bende yapabilirim” gücünü ortaya çıkaracak içerikte bir program hazırladık” dedi.
“RADYOLAR MÜZİK YAYINI DIŞINDA SOSYAL PROJELERDE DE YER ALMALI”
Radyolar önemli bir iletişim aracıdır diyerek açıklamasına devam eden Adıgüzel, “Radyoculuğun müzik yayını dışında sosyal projelerde varlığını göstermesi gerektiği bilici ile hareket ediyoruz. Çaresiz ve mağdur kadın, hiçbir kuruma gidemiyor! korkuyor! gücünün asla farkında değil! Ne yapması gerektiğini bilemiyor fakat radyo dinliyor! İşte tam da bu düşünceler ile Güçlü kadınları, hikayesi olan kadınları programımıza konuk ederek, onlara sesleniyoruz! Güçlerini ortaya çıkarmalarını, korkularını yenmelerini, yalnız olmadıklarını, birçok kadın yaşadıkları zorluktan yüreğindeki o sonsuz gücü ortaya çıkararak kurtulduklarını anlatmaya çalışıyoruz. Diğer taraftan ise toplumdaki kadın gücünü de anlatmaya gayret gösteriyoruz.” Biz çok heyecanlıyız, inançlıyız. Her kadın bu programda kendinden bir şey bulacak” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum