Reklam
Reklam

O Personel Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Rahim Taşkın/Ünzüle Coşkun (Çorlu Haber) – Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Fatma Yüksel isimli personelin yardıma muhtaç vatandaşlarla dalga geçtiği videosu ortaya çıkmıştı. Yaptığımız haber sonrası Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Fatma Yüksel’in işine son verildiği ve hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

O Personel Hakkında Soruşturma Başlatıldı!
Editör: Çorlu Haber
25 Mayıs 2021 - 12:54
Çorlu Haber'de ilk kez yayınlanan görüntülerin ardından Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “24 Mayıs 2021 Pazartesi günü internet sitenizde video içerikli olarak paylaştığınız “Belediye Personeli Yardıma Muhtaç İnsanlarla Böyle Dalga Geçti!” başlıklı haberinizle ilgili olarak, öncelikle şunu belirtmek isteriz; söz konusu üzücü olaydan birkaç gün sonra haberimiz oldu ve Başakşehir Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu’nun talimatıyla habere konu olan personelin iş akdi anında fesh edilmiştir.
Personelin alınan savunması ve yapılan araştırma sonucunda, personelin bir süredir psikolojik tedavi gördüğü tespit edilmiş ve içinde bulunduğu psikolojik ve ruhsal rahatsızlıklardan istifade etmek suretiyle, çektikleri videoyu kendisinden izinsiz şekilde kullanarak, halkın bir kesimini aşağılayanlarla ve bu söylemlerde bulunan personel hakkında ilgili adli mercilere suç duyurusunda bulunulmuştur. Fatma Yüksel’in kişisel görüşleri ve söylemleri, kurumumuzun ne Cumhuriyetimizin değerlerine bağlılığı, ne de bugüne kadar her an ve her platformda yanlarında olduğumuz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla ilgili bakış açımız ve hizmet politikamızla bağdaşması mümkün değildir” ifadelerine yer verildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Koli koli fakir
    2 hafta önce
    Tabi ki akıl sağlığı yerinde değil inanıyoruz fakat bize psikolojik tedavisine dair bilgi belge de paylaşılabilir mi acaba...