Reklam
Reklam

Nobel Barış Ödülü sahipleri ödüllerini aldılar

Nobel Barış Ödülü verilen Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü, Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen Norveç Kralının katıldığı törende ödüllerini aldı.

Reklam
Nobel Barış Ödülü sahipleri ödüllerini aldılar
11 Aralık 2015 - 20:52

Ödül töreni açılısında bir konuşma yapan Norveç Nobel Komitesi Başkanı Kaci Kullmann Five, ödüle layık görülen Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü’nün, 21 politik partiyi bir araya getirerek siyasi çözüm konusunda ulusal diyaloğa yol açan katkılarını anlatarak dini partiler ile seküler partiler arasında işleyen işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Kaci Kullmann konuşmasını Martin Luther King’in ’’Karanlıkları karanlıklar kovamaz. Ancak aydınlık kovabilir. Nefret nefreti yok edemez. Nefreti ancak sevgi kovabilir’’ sözleri ile tamamladı

Tunus Genel Sendikası, Tunus İnsan Hakları Örgütü, Tunus Hukukçular Birliği ile Tunus Endüstri ve Ticaret Konfederasyonu’nun oluşturduğu Tunus Ulusal Diyalog Dörtlüsü, Arap Baharı sürecinde ülkelerinde demokrasinin yerleşmesi için yaptıkları katkılardan dolayı ödüle layık görülmüştü.

Dörtlü adına ödülü Abdessattar Ben Mousa, Quided Bouchamaoui, Mohamed Fadhel Mahfoud ve Houcıne Abassi birlikte kabul ettiler.

 

Neo-Nazi kurbanlarının aileleri AİHM’e gidecek

Editor:  admin

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum