Reklam
Reklam

Meteoroloji'den Kuvvetli Sağanak Uyarısı ve Kar Yağışı Açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ başta olmak üzere Marmara bölgesinde zaman zaman kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Yağışların, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte ülke geneline yayılacağı ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den Kuvvetli Sağanak Uyarısı ve Kar Yağışı Açıklaması
Editör: Çorlu Haber
08 Ocak 2021 - 23:48

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bölge yarından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girecek.
Bölgede görülecek yağışların, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda görülecek yağışlarla birlikte biraz azalacağı, pazartesi ve salı günleri ise bölge genelinde artarak mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerine çıkacağı ancak gelecek hafta ortasında (çarşamba) hızla düşerek mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarından itibaren kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yağış anında zaman zaman kuvvetli (30-60 km/s) eseceği değerlendiriliyor.

KAR YAĞIŞI UYARISI

Yarından itibaren kuzey ve batı bölgelerde yağmur ve sağanak yağış şeklinde görülecek olan yağışların, Çarşamba gününden itibaren yurdumuzu etkileyecek olan Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte ülke geneline yayılacağı ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum