Reklam
Reklam

Engelsiz taksi yeni yılda hizmete giriyor

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, fiziksel engelleri nedeniyle evinden çıkamayan vatandaşların sosyal hayatına erişimlerine katkı sağlak, toplumla kucaklaşması ve sağlık gibi ihtiyaçlara kolayca ulaşabilmesi amacıyla belediye tarafından hizmete alınan ‘Engelsiz Taksi’nin 2016 yılında hizmete başlayacağı bildirildi.

Reklam
Engelsiz taksi yeni yılda hizmete giriyor
11 Aralık 2015 - 19:19
Reklam

Engelsiz taksi hizmeti hakkında açıklamada yapan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, engelli vatandaşlarımızın hastaneye ve gidecekleri yere kolay ve güvenli biçimde ulaştırılması için kullanılacağını belirterek, “Engelsiz Taksi hizmeti 2016 yılı itibari ile başlayacak” dedi.
  Çorlu Belediyesi tarafından hizmete sunulan Sevgi Aracı’nın ardından Engelsiz Taksi hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 444 99 59 numaralı telefonu aramaları gerektiğini hatırlatan Başkan Baysan, şunları söyledi:
  “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarında engellerin hiç olmazsa bir kısmını ortadan kaldırabilmek için hazırladığımız ve seçim kitapçığımızda da yer alan Engelsiz Taksi ile engellilerimiz evlerinden alınarak örneğin gidecekleri hastaneye götürülecek ve hastane işlemleri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacak. Engelli vatandaşlarımız, Çorlu içinde hizmet verecek özel asansörü bulunan Engelsiz Taksi’ye Sevgi Aracımızda olduğu gibi, tekerlekli sandalyesinden hiç inmeden binecek. Bedensel engelli bireylere büyük kolaylık sağlayacak olan Engelli Taksi’de ayrıca refakatçi koltukları da mevcut.  Tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli vatandaşlarımızın yaşanabilirlik düzeyini yükseltilmek istediğimiz bu projemiz ile Engelsiz Taksi’den 7 gün 24 saat faydalanma imkânı sunduk.”


Editor:  admin

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum