Reklam
Reklam

Diyarbakır'da olaylar çıktı!

Diyarbakır’ın Sur ilçesine yürümek isteyen grup, polise ses bombaları ve taşlarla saldırdı. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Sur ilçesinde ise çatışmalar sürüyor. 1 polis yaralandı..

Reklam
Diyarbakır'da olaylar çıktı!
11 Aralık 2015 - 21:26
Reklam

DİYARBAKIR’da Asker Hastanesi’ne PKK’lı teröristler tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Saldırıda nöbetçi kulübesi ile camlarına isabet ederken, yaralanan olmadı. Sokağa çıkma yasağı süren Sur’da PKK’ya operasyon devam ederken, 1 polis memuru şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu yaralandı.

ASKER HASTANESİ’NE SALDIRI

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi, Yenişehir Mahallesi’ndeki Asker Hastanesi’ne dün akşam saatlerinde PKK’lılar tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte mermiler nöbetçi kulübesi ile hastanenin toplantı ve yemek salonlarının camlarına isabet etti. Camların kırıldığı silahla saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

SUR’DA 1 POLİS YARALI

Sokağa çıkma yasağının 9’uncu gününe girdiği Sur İlçesi’nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçlerinin operasyonları sürüyor. Operasyonlar öğleden sonra yoğunlaşırken, ilçeden sık sık silah ve patlama sesleri duyuldu. Urfakapı Mevkii’nde polis mevzisine PKK’lıların düzenlediği roketatarlı saldırıda 1 polis memuru şarapel parçalarının isabet etmesi sonucu yaralandı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak yaralı polis memurunun durumunun iyi olduğu belirtildi. Bu arada Dağkapı Büyük Postane arkasında çıkan çatışmada 2 kişi silahla yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, polis kimliklerini araştırıyor.

Editor:  admin

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum