Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanı İmzaladı, Bu Bölgede Kentsel Dönüşüm Başlayacak!

Süleymanpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan Kentsel Dönüşüm Master Planı'nda 1'inci derece öncelikli alan olarak belirlenen Altınova Mahallesi'nde 14,5 hektarlık alan, 6 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararınca Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak ilan edildi.

Cumhurbaşkanı İmzaladı, Bu Bölgede Kentsel Dönüşüm Başlayacak!
Editör: Çorlu Haber
06 Ocak 2021 - 13:53

Süleymanpaşa İlçesi Altınova Mahallesi'nde bulunan 14,5 hektarlık bölgede konut ve ticaret alanları ile kentsel fonksiyon alanları belirlenerek mevcut durumdaki yerleşim alanlarının çağdaş standartlarda sürdürülebilir çevrelere dönüştürülmesini sağlamak ve deprem riskine karşı tedbirler almak amacıyla plan ve projelendirme çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından kısa bir süre içerisinde başlatılacak.
"Depreme Karşı Etkin Tedbirler Almamız Gerekiyor"
Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Deprem sonuçları itibariyle ne kadar acı olsa da ülkemizin bir gerçeği. Depreme karşı etkin tedbirler almamız gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak yaşadığımız alanların deprem kuşağında bulunmasından hareketle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığımız ilimizin Kentsel Dönüşüm Master Planı'nı hazırladı ve gerekli dönüşümün sağlanması için müracaatlarını yaptı. Yaptığımız müracaatlar sonucunda kentsel dönüşümde öncelikli alan olarak belirlenen Süleymanpaşa ilçemizin Altınova Mahallesi, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi. Olası bir deprem riskine karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak adına bu konudaki çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız" dedi.
Vatandaşlar Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili karara https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/01/20210106-26.pdf link üzerinden ulaşabilirler.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zico
    2 hafta önce
    Geç bile kaldınız neyseki bir felaket olmadan düzelebilir Gerçekten oralar çok eski ve kimse kılını kıpırdatmıyor halbuki Antalya'dan bin kat daha güzel ***a sahil ve kenarları da gerçekten berbat ad*** gibi kaldırım yok yollar çakıllı kum karışık umarım iyi bakar ve geliştirirsiniz ülke hepimizin o parti bu parti benim için hiç farketmiyor önemli o*** artık gelişmek bir şeyleri şık yapmak yeni yapmak en önemlisi sağl*** yapmak Tekirdağ'ın turizminin gelişiminede çok katkı sağlayacaktır