Reklam
Reklam

Çorlu İçin Böyle Mi Çalışıyorsunuz?

Rahim Taşkın/Ünzüle Coşkun (Çorlu Haber) – Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde her sağanak yağış sonrası ortaya çıkan manzara yine değişmedi. Salih Omurtak Caddesi’nde yollar yine göle döndü. Farklı noktalarda oluşan su birikintileri vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Çorlu İçin Böyle Mi Çalışıyorsunuz?
Editör: Çorlu Haber
30 Ocak 2021 - 14:02
TESKİ tarafından defalarca kazı çalışmaları yapılan Salih Omurtak Caddesi Çorlu Asri Mezarlığı mevkiinde manzara yine değişmedi. Çorlu’da sabah saatlerinde etkisini gösteren sağanak nedeniyle yine yollar göle döndü. 3 farklı noktada oluşan su birikintileri sürücülere zor anlar yaşattı.
HASTANE ÖNÜDE GÖLE DÖNDÜ
Geçtiğimiz hafta TESKİ ekiplerince yapılan çalışma sonrası yola döşenen mazgallar işe yaramadı. Daha önceden Çorlu Asri Mezarlığı önünde oluşan su birikintisinin yanı sıra bu defa Özel Reyap Hastanesi önü de göle döndü. Hastaneye acil hastasını getirdiğini dile getiren Selçuk V. yetkililere sitem etti. Selçuk V., “Evde fenalaşan hastamı acilen hastaneye getirdim. Tam hastaneye geldiğimde su birikintisine daldım ve neredeyse kaza yapacaktım. Çorlu’ya bunu mu reva görüyorlar. Buradan hiçbir yetkili geçmiyor mu? Her defasında aynı işkenceyi çekiyoruz. Şiddetli sağanak olsa alt yapı kaldırmıyor derim. Ama böyle hafif bir yağışta bile bu yol su doluyorsa ekibin başındaki işi bilmeyenleri alsınlar görevden. Biz işkence çekmek için bu vergileri ödemiyoruz hizmet almak için veriyoruz” dedi.
Ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Pazartesi günü Çorlu’da düzenlenen basın toplantısında büyükşehir belediyesi ve TESKİ ekiplerinin Çorlu için çalıştığını vurgulayarak yapılan çalışmaları aktarmıştı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Erol
  1 ay önce
  Vallahi Çorlu halkı hak ediyor bunlara boyle yonetim gerek
 • Merve
  1 ay önce
  Bıktık artık! Siddetli yağmur yağmasına gerek yok... Çorlu'da her yağmur yağdığında karşılaştığımız durum t*** olarak bu. Okul döneminde cok zor***ıyoruz, okula ulaşmak icin dizlerimize kadar suya gömulmek zorundayız, başka alternatifimiz yok. Yoldan gecen arabalar ne kadar hassas davranmaya calissalarda kaçış yok sırılsıkl*** oluyoruz. Corlu'nun merkezi bir yerinde oturduğum halde durum bu. Ne uğruna kat***iyoruz bu çileye? Hangi devirde yaşıyoruz? Belediyeler ne için vardır? Bir çocuk okula sırılsıkl*** ulaştığında, ayakkabılarının ici su dolu bir şekilde bütün gününü nasıl t******lar, aldığı eğitim ne kadar verimli olur bunların cevabını almak istiyoruz artık. Artık yeter!!!
 • Benan K.
  1 ay önce
  Bahçelievler'de sözüm ona alt yapı ve yeni yol kaldirim çalışması yaptılar. Şeklen güzel. Kaldırım seviyesi yolla aynı tutuldu. Sığ kanallar yağmur suyunu taşımıyor. Zaten meyilleri yalnis. İşin kötüsü koskoca semtte yol yapılırken bir tane bile şu logari yapılmadı. Bu şu nereye gidecek ? Bu müdür ? Yoldan yukseltilmis bir kaldırım olmadığı için tüm sular bahçelerde. Ayrıca o sözüm ona kaldırımlar otoparka döndü. Bir anne bebek arabasıyla asla kaldırım kul******az. Asla. Eski salı pazari tarafında oturup Bahçelievler tarafına arabasını parkeden var.