Reklam
Reklam

Çorlu'da Kovid-19 Tedbirleri Denetlendi

Çorlu ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetlendi. 

Çorlu'da Kovid-19 Tedbirleri Denetlendi
Editör: Çorlu Haber
10 Eylül 2020 - 15:19
Reklam

Esentepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen denetimlerde maske ve sosyal mesafe kuralları kontrol edildi. 
Denetimlere katılan Kaymakam Cafer Sarılı, eksiklerini gördüğü işletmelere uyarılarda bulundu. 
 Sarılı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tekirdağ ve ilçelerinde sürecin güzel idare edildiğini söyledi. 
Bu konuda sürekli sahada olduklarını anlatan Sarılı, ''Salgın hastalıkta vaka sayılarındaki azalmada Tekirdağ ili Türkiye'de 2. durumda. Bu, bizlerin bir başarısı, yani Tekirdağ ili ve ilçelerinin bir başarısı. Çorlu'da neredeyse yüzde 100'e yakın kurallara uyma durumu söz konusu. Tabi bu bizlerin sürekli sahada olmamızdan da kaynaklanıyor ama, gevşemek yok, rahatlamak yok, rehavete düşmek yok. Bu noktada bunu başaracaksak hep beraber başaracağız.'' dedi. 
Esnafa ve gıda işletmelerine broşür dağıttıklarını belirten Sarılı, "Bu broşürde esnafımızın uyması gereken 10 kural yazıyor. Öncelikle esnaflarımızın bilinçlenmesi, daha sonra da gelen müşterilerini bilinçlendirmesi konusunda onları uyarıyor ve rehberlik yapıyoruz.'' dedi.
Denetimlere Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu İlçe Sağlık Müdürü Ali Rıza İçel, emniyet ve jandarma yetkilileri de katıldı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çorlu Denetim
  1 ay önce
  Öncelikle denetimlerini bar pavyon müzikhol taverna gibi kapalı olan mekanların yerini doldurmaya çalışan, canlı müzik yaparak düğün salonlarına beş basan, ne sahiplerinin ne çalışanlarının nede müşterilerinin maske takmadığı ve hijyen kurallarına dikkat etmediği meyhane restoran ocak başı gibi mekanları denetleyin. Belediye başkan yardımcısının mekanı da onların arasında olduğu için taviz vermeyin. lebi derya, kekik, alaturka gibi mekanlara bir bakın....
 • Çorlu Denetim
  1 ay önce
  Öncelikle alkollü mekanları denetlesinler!... ne personelleri, ne sahipleri, nede müşterileri maske takıyor... Birde olur olmaz mekanlar sahne kurup canlı müzik yapıyorlar. Sahne ve pist ve oynayanlar maskesiz fasıl ekipleri. Düğünleri yasak ettiniz ama lokanta restoran meyhane ocakbaşı ruhsatı ile bir bar pavyon, taverna, müzikhol gibi hareket eden mekanlara ne ceza ne denetim. Çorlu belediye başkan yardımcısının da bir mekanı olmasından dolayı olabilir mi? Öncelikli olarak Lebi derya, Kekik, Alaturka gibi mekanları bir kontrol edin de görelim.