Reklam
Reklam
Cüneyt Yüksel

Cüneyt Yüksel

Cüneyt Yüksel Kimdir?

Tekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesine bağlı Çanakçı köyü nüfusuna kayıtlı olan Cüneyt Yüksel, 1977 doğumludur. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren ve merkezi Tekirdağ’da bulunan bir şirketin sahibidir. İşletme Fakültesi mezunu olan Yüksel, aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde Halkla İlişkiler son sınıf öğrencisi olarak öğrenimine de devam etmektedir. Yaşamı boyunca çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan Yüksel, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Komitesi Başkanı olarak görev yapmış, halen Tekirdağ MÜSİAD üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Aktif siyasete 2009 yılında AK Parti’de, Tekirdağ Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan Yüksel, sırasıyla okul sorumluluğu, mahalle koordinatörlüğü ve dış ilişkilerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.
2012-2014 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Çorlu İlçe Koordinatörlüğü ve Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Yüksel, 2014 yılı Mahalli İdareler Seçimleri'nde Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olmuş, yine aynı seçim döneminde İl Seçim Koordinasyon Merkezi'nin talimatı ile Çorlu ilçesi SKM Koordinatörlüğü görevine getirilmiştir.
2014 yılının Ağustos ayında, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı'nın talimatı ile Süleymanpaşa İlçe Başkanı olarak atanan Yüksel, bu görevini 2 yıl sürdürmüştür.
2016 yılının Ağustos ayı itibariyle de AK Parti Genel Başkanımızın tensipleri ile AK Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak atanmıştır.
3 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen İl Kongresinde yeniden seçilen Yüksel, halen AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Yüksel, evli ve 3 çocuk babasıdır.