Reklam
Reklam

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan:

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Çarpık anlayış, terör örgütü adeta savaş açmış durumda.

Reklam
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan:
Editör: admin
13 Aralık 2015 - 13:22
Reklam

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Çarpık anlayış, terör örgütü adeta savaş açmış durumda. Bunlara inat biz camilerimize, tarihi eserlerimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, bir dizi açılış ve ziyaret için Edirne'ye geldi. Açılış programları öncesi Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i makamında ziyaret eden Akdoğan, terör örgütünün Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan tarihi Kurşunlu Camii'ne yaptığı saldırıyı kınadı.

Akdoğan, yaptığı açıklamada, "Bizler yapmanın derdindeyiz birileri yıkmanın derdinde. Diyarbakır'da o tarihi vakıf eserlerin nasıl yıkıldığını, nasıl tahrip edildiğini, nasıl kurşunlandığını gördük. Biz yaparken onlar yıkıyorlar. Biz tamir ederken onlar tahrip ediyorlar. Bu milletin kutsallarına, tarihine adeta savaş açmış durumdalar. Oysa bunlar bizim ortak değerlerimizdir, ortak mirasımızdır. Bu vakıf eserleri ülkemizin tapusudur. Bunlara sahip çıkmamız gerekirken işte bu çarpık anlayış, terör örgütü bunlara adeta savaş açmış durumda. Bunlara inat biz camilerimize, tarihi eserlerimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kaydetti. - EDİRNE

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum