Reklam
Reklam

Bakan Koca Açıkladı! Tekirdağ'da Kaç Kişinin Koronavirüs Aşısı Oldu? İşte Cevabı...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca iller bazında aşı dağılımını gösteren haritayı sosyal medya hesabında paylaştı. Açıklanan haritaya göre Tekirdağ'da çoğunluğunu sağlık çalışanlarının oluşturduğu 13 bin 542 kişi koronavirüs aşısı oldu.

Bakan Koca Açıkladı! Tekirdağ'da Kaç Kişinin Koronavirüs Aşısı Oldu? İşte Cevabı...
Editör: Çorlu Haber
23 Ocak 2021 - 22:07

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, ülke genelindeki aşı uygulamasının 25 Ocak Pazartesi'den itibaren il bazında canlı takip edilebileceğini bildirdi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, uygulanan aşı sayısının 81 il için ayrı ayrı gösterildiği grafiğe yer verdi.

Şu ana kadar 1 milyon 200 binden fazla kişinin aşı olduğunu belirten Koca, "Türkiye'de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. En çok sağlık çalışanımızın bulunduğu İstanbul'da 224 binden fazla kişi aşı oldu." bilgisini paylaştı.

Paylaşımdaki verilere göre Tekirdağ'da 13 bin 542, İstanbul'da 224 bin 472, Ankara'da 122 bin 332, İzmir'de ise 76 bin 688 kişinin aşı oldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum